English
Español
¿Por qué no se ha traducido esta página?

Search Staff DirectoryBúsqueda en el Directorio del Personal

CCSD59.org

Społeczność CCSD59 zjednoczyła się, aby pomóc ofiarom huraganu

English|Español|Polski

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, prawie nie można było włączyć telewizora, sięgnąć po gazetę lub zajrzeć do internetu, aby nie usłyszeć informacji na temat ludzi dotkniętych klęskami żywiołowymi w Teksasie, na Florydzie i w Puerto Rico. Wielu z nas słyszało lub czytało o zniszczeniach lub oglądało zdjęcia z następstw klęsk, które kosztowały życie, zdrowie, domostwa lub środki utrzymania wielu ludzi.

Przy tak dużej liczbie miejsc w Stanach Zjednoczonych dotkniętych klęską i potrzebujących pomocy, także w stanach okolicznych, w każdej klasie wśród naszych uczniów słychać było głośno o chęci działania i niesienia pomocy.

Jednym z założeń dystryktu CCSD59, jest Obywatelska i Globalna Odpowiedzialność, na którą składają się elementy, których można nie tylko nauczyć, pomagając ludziom dotkniętym huraganem, ale która wiąże się z głęboko zakorzenionym poczuciem humanitaryzmu i empatii. Elementy te obejmują:

 • Osobiste włączanie się w to, co się dzieje na szczeblu lokalnym i globalnym;
 • Okazywanie współczucia, empatii i szacunku; oraz
 • Przyczynianie się w znaczący sposób do wspierania szlachetnych działań

Podobnie jak wielu troskliwych ludzi na całym świecie, uczniowie CCSD59 i ich rodziny z całego dystryktu zadali to samo pytanie: jak możemy pomóc?

Uczniowie, rodziny, pracownicy i lokalna społeczność z każdej ze szkół CCSD59 zjednoczyły się, aby pomóc pokazać, jak daleko w obliczu kryzysu mogą sięgać współczucie, życzliwość i hojność. Chcielibyśmy podkreślić niektóre ze sposobów, dzięki którym nasz dystrykt wyciągnął pomocną rękę dla potrzebujących.

Jesteśmy niezwykle dumni z tych starań i ludzi, którzy się ich podejmują, bo z pewnością siła jest w liczbie. Zapraszamy do współpracy z naszymi uczniami i rodzinami, pracownikami i społecznością, zarówno w inicjatywach organizowanych przez nas, jak i w jakikolwiek inny sposób, aby pomóc tym, których dotknęły huragany.

Nasze serca i myśli będą nadal z wieloma rodzinami, które zostały dotknięte klęskami żywiołowymi, które zmieniły życie wielu obywateli na terenie całego kraju.

Aby złożyć donacje dla potrzebujących rodzin poprzez American Red Cross, kliknij here.

 

Byrd Low Byrd 2


Brentwood ElementaryPTO ze szkoły Brentwood wykorzysta fundusze z nadchodzącego rocznego jesiennego funduszu przewidzianego w razie kryzysu, Fun Run, i wystawi czek na rzecz organizacji wspomagającej lub zakupi książki i inne przybory szkolne, co zasili szkoły, które będą musiały zaopatrzyć się w nie na nowo.


Byrd ElementaryUczniowie i personel zbierali odzież i przybory toaletowe dla uczniów dotkniętych huraganem Harvey. Zbiórka odzieży została zasugerowana przez Głównego Urzędnika Wsparcia Szkolnego w Dystrykcie Szkolnym Houston, ponieważ większość rodzin dotkniętych powodzią musiała wyrzucić wszystkie ubrania z powodu uszkodzeń spowodowanych wodą oraz pleśnią. Uczniowie z Byrd pomogli uporządkować, rozpakować i złożyć ubrania, a potem spakować wiele pudeł, które następnie zostały wysłane do Teksasu. Sklep UPS z Elk Grove Village, zlokalizowany przy Arlington Heights Rd, wysłał wszystkie dwanaście dużych paczek, nie pobierając żadnych opłat.


Clearmont ElementaryPTO Clearmont zorganizowała imprezę w Buffalo Wild Wings w dniu 11 września. Loteria wspierająca pomoc poszkodowanym zawierała bilety na mecz Blackhawks, kolację i kino, a także prezent od Buffalo Wild Wings. Fundusze z loterii i ze sprzedaży obiadów w Buffalo Wild Wings zasiliły akcję pomocy o 750 dolarów.


Devonshire ElementaryW ramach akcji niesienia pomocy uczniowie i pracownicy zbierali pieniądze do końca września. Uczniowie z programu Dual Language z klasy piątej udekorowali słoiki, i zanieśli je do wszystkich sal lekcyjnych, aby użyć ich do zbierania pieniędzy, i napisali list do rodziców w językach angielskim i hiszpańskim, wyjaśniając, dlaczego zbierają pieniądze. Uczniowie byli odpowiedzialni za zbieranie darowizn i śledzenie w każdym tygodniu ilości zgromadzonych donacji. Amerykański Czerwony Krzyż otrzyma kwotę w wysokości 1,070 dolarów na pomoc potrzebującym.


Early Learning CenterZespoły pracowników szkoły uczestniczyły w “wojnie centowej”, ofiarowując wszystkie fundusze na pomoc potrzebującym. W wojnie na centówki każda grupa dysponuje wiadrem do zbierania monet lub banknotów. Wartość wszystkich groszy zbieranych przez grupę liczy się pozytywnie w stosunku do tej grupy, podczas gdy wartość innych monet lub banknotów jest odejmowana, co zachęca do umieszczania w wiadrze konkurenta donacji o większej wartości. Wojna na centy przyniosła 316 dolarów, a zespół, który wygrał, wybrał konkretną organizację charytatywną, do której ta darowizna trafiła.


Forest View Elementary – Uczniowie i pracownicy przyjęli pod opiekę szkołę podstawową Robinson w Teksasie, która wymaga całkowitej odbudowy. Według wypowiedzi dyrektora szkoły podstawowej Robinson, otrzymanej drogą mailową: “Z 284 szkół w HISD z powodu poniesionych szkód 2 placówki wymagają całkowitej odbudowy… Szkoła podstawowa Robinson jest jedną z tych dwóch szkół. Ponadto, 10 stóp od mojego kampusu uległy zniszczeniu domy, i wiele z naszych rodzin nie tylko poniosło całkowite straty, ale i doznało skrajnej traumy… W tej chwili organizuję relokację 676 uczniów i 54 pracowników, którzy mają liczne potrzeby: od wsparcia niezbędnego w sytuacjach kryzysowych do podstawowych przyborów szkolnych”. Społeczność Forest View zgromadziła 1000 dolarów, które zostaną przeznaczone na zakup kart upominkowych, aby pomóc tym szkołom, których problem dotyczy. Karty podarunkowe i karty wsparcia, sporządzane ręcznie przez uczniów, zostały przesłane do dyrektora szkoły podstawowej Robinson pod koniec września.


Friendship Junior High – Pani Davis współpracowała z uczniami, aby zebrać wiele przedmiotów potrzebnych dla rodzin i dla zwierząt domowych, które już zostały przesłane do  Teksasu. Ponadto, 20 września uczniowie i pracownicy mogli zapłacić jednego dolara za możliwość noszenia kapelusza podczas akcji “kapelusze dla ofiar huraganu”, aby zwiększyć świadomość wszystkich o społeczeństwie dotkniętym niedawnymi huraganami. Zebranych 130 dolarów zostanie rozdzielone między Amerykański Czerwony Krzyż, a Houston Humane Society. Wreszcie, nasi mieszkańcy: pani Hahn i pani Wing organizują kiermasz dobroczynny, na którym będą sprzedawane ciasta własnego wyrobu, a który odbędzie się w październiku; wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze trafią do Amerykańskiego Czerwonego Krzyża.


Robert Frost Elementary – podczas konferencji, która odbędzie się na początku października, uczniowie klas pierwszych i trzecich będą zbierać pieniądze, aby zakupić nowe książki dla szkoły w Teksasie. Podczas wspólnie spędzanego czasu wolnego uczniowie będą tworzyć plakaty reklamujące to wydarzenie i planować, które książki powinny zostać nabyte dzięki  zebranym środkom. Mają nadzieję, że uda im się zebrać wystarczające środki na zakup nowej książki dla każdej klasy dla wszystkich uczniów, a kiedy książki dotrą, porozmawiają o książce za pośrednictwem Facetime / Skype.


Grove Junior High School – 28 września uczniowie uczestniczyli w “Run for Relief” podczas zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie poprosili sponsorów o darowizny, które zachęcą ich do pobicia ich osobistych rekordów podczas biegu. Lokalne firmy także przekazały środki na imprezę. Pracownicy mieli okazję dopingować uczniów, a podczas tego spotkania mogli też biegać razem z uczniami. Wydarzenie przyniosło 4.000 dolarów, a cały dochód z imprezy zostanie przekazany Amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi w celu sfinansowania działań na rzecz pomocy.


Holmes Junior High – Uczniowie z klasy ósmej Advanced Language Arts rozpoczęli sprzedaż ciastek podczas domowych zawodów sportowych w piłkę koszykową, przeznaczając wszystkie wpływy na Amerykański Czerwony Krzyż. Cała szkoła planuje też zorganizować “wieczór filmu” lub “otwartą salę gimnastyczną” dla uczniów, przy czym wszelkie dochody z tych imprez przekazane Amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi przeznaczone będą na pomoc poszkodowanym. Data imprezy zostanie ogłoszona, gdy będzie ustalona.


John Jay Elementary – Cała grupa klas czwartych wraz ze swoim nauczycielem będzie zbierała książki dla dzieci, aby pomóc wielu szkołom, które pytają o książki i materiały szkolne dla uczniów dotkniętych huraganem. Daty gromadzenia i logistyka są na etapie planowania.


Juliette Low Elementary – Przyjaciel rodziny jednego z asystentów dwujęzykowego programu w Low zabrał przedmioty, które zostały przekazane przez personel szkoły, do Houston. W ciągu zaledwie dwóch dni zebrano wiele toreb darowizn z konserwami, butelkowaną wodą i sokiem, odzieżą, ręcznikami papierowymi, przyborami toaletowymi i wieloma innymi, które zebrano dla obszarów objętych powodziami, które tych rzeczy potrzebują.


Ridge Family Center for Learning – Darowizny na przybory szkolne, mundurki szkolne, odzież, przybory toaletowe i inne rzeczy zostały zebrane przez wszystkich uczniów i pracowników Ridge i ich rodzin. Cała szkoła pracowała rano w piątek 22 września, aby przygotować rzeczy do wysyłki, od dekoracji pudełek i przygotowywania notatek, do pakowania, oklejania taśmą i przenoszenia pudełek. Po zakończeniu tych czynności, do szkoły podstawowej Guess w Beaumont w stanie Teksas zostanie wysłanych około 37 pełnych pudełek, w ramach programu “Adopt a Texas School”, aby pomóc uczniom i szkołom w zaopatrzeniu w potrzebne przedmioty. #adoptaTXclassroom


Rupley Elementary – PTO w Rupley przekaże fundusze zebrane na pierwszym spotkaniu “Food For Fundraiser”, w Lou Malnati, w środę, 4 października, od 11:00 do 12:00, na 1050 East Higgins Road, w Elk Grove Village. Wszystkie wpływy zostaną wysłane do Amerykańskiego Czerwonego Krzyża.


Salt Creek Elementary – Do Milby High School w Houston, w ramach programu “Adopt Texas School”, wysłano karty upominkowe o wartości ponad 800 dolarów do dyrektora szkoły. Karty upominkowe będą używane do nabycia przyborów szkolnych, żywności, kosmetyków i wielu innych podstawowych produktów, wskazanych przez dyrektora szkoły.


Ad Center: Przekazane przedmioty zebrano w centrum administracji Veterinary Speciality Center w Buffalo Grove (Centrum Weterynaryjnego) w celu ratowania bezdomnych zwierząt w Teksasie. Wiele toreb z kocami, ręcznikami, karmą dla psów i kotów, żwirkiem dla kotów i innymi niezbędnymi przedmiotami przywieziono do VSC, by wysyłać do Teksasu.

FJHS Homebase Hurricane Helpers1

 • Wolves Cover 2
  John Jay, Forest View Continue Musical Tradition with Chicago Wolves

  John Jay, Forest View Continue Musical Tradition with Chicago Wolves

  Winter is nearly behind us, which means winter sports seasons will soon be finished. Students from Forest View and John Jay Elementary made the most…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Merritt Cover
  Brentwood's Mike Merritt Named 2019 Illinois Elementary Principal of the Year

  Brentwood's Mike Merritt Named 2019 Illinois Elementary Principal of the Year

  The Illinois Principal Association (IPA) announced on Friday that Brentwood Elementary School Principal Dr. Mike Merritt has been named the 2019 Illinois Elementary Principal of…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Science Fair Cover
  Salt Creek Science Fair Puts First Grade Experiments to the Test

  Salt Creek Science Fair Puts First Grade Experiments to the Test

  Projects or displays put together by dual language students across CCSD59 often go beyond the surface level. It is the result of multiple lessons and…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • low cover
  Low Students Continue Generous Ways with Pennies for Patients EffortLos estudiantes de Low continúan ser generosos con los esfuerzos de Pennies for Patients

  Low Students Continue Generous Ways with Pennies for Patients EffortLos estudiantes de Low continúan ser generosos con los esfuerzos de Pennies for Patients

  Students across CCSD59 are never shy about sharing their generosity with friends, family, and neighbors in need. Those at Juliette Low have been some of…Los estudiantes de todo el CCSD59 nunca tienen miedo de compartir su generosidad con amigos, familiares y vecinos necesitados. Los de Juliette Low han sido…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Curriculum Cover
  CCSD59 Curriculum Recognized by NCISC, ISBECurrículo de CCSD59 reconocido por ISBE, NCISC

  CCSD59 Curriculum Recognized by NCISC, ISBECurrículo de CCSD59 reconocido por ISBE, NCISC

  The focus of the CCSD59 curriculum is to equip students with the necessary skills and content knowledge to be successful in life. These include reading,…El enfoque del plan de estudios de CCSD59 es equipar a los estudiantes con las habilidades necesarias y el conocimiento del contenido para tener éxito…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • New Student Registration 2019 IG
  Kindergarten and New Student Registration for the 19-20 School YearInscripción de estudiantes nuevos para el año escolar 19-20 en CCSD59

  Kindergarten and New Student Registration for the 19-20 School YearInscripción de estudiantes nuevos para el año escolar 19-20 en CCSD59

  Community Consolidated School District 59 will begin kindergarten and new student registration for the 2019-20 school year on Thursday, February 21, 2019, with a special…El Community Consolidated School District 59 comenzará la inscripción de los estudiantes de kindergarten y estudiantes nuevos para el año escolar 2019-20 el jueves, 21…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Buddies Cover
  CCSD59 Students Take Pride in Mentoring Younger LearnersLos estudiantes de CCSD59 se enorgullecen de ser mentores de estudiantes más pequeños

  CCSD59 Students Take Pride in Mentoring Younger LearnersLos estudiantes de CCSD59 se enorgullecen de ser mentores de estudiantes más pequeños

  As we look back on our own education, particularly our elementary days, a whirlwind of new experiences may emerge in the memory. We learned new…Al mirar hacia atrás en nuestra propia educación, particularmente en nuestros días de escuela primaria, puede surgir un torbellino de nuevas experiencias en la memoria.…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • ah cover 3
  Area Warming Centers Open to Local Families

  Area Warming Centers Open to Local Families

  With historically low temperatures expected throughout the area on Wednesday and Thursday, it is imperative to stay indoors and away from freezing conditions. In that…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • SCHOOL CLOSING THUMB
  School Cancelled - January 30 and 31, 2019

  School Cancelled - January 30 and 31, 2019

  Due to extreme weather conditions, all CCSD59 schools will be closed on Wednesday, January 30 and Thursday, January 31, 2019. All CCSD59 activities at all schools are…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • SCHOOL CLOSING THUMB 2
  School Cancelled - January 28, 2019

  School Cancelled - January 28, 2019

  Due to extreme weather conditions, all CCSD59 schools will be closed on Monday, January 28, 2019. All CCSD59 activities at all schools are also canceled, including…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • ACTIVITIES CANCELLED
  Activities Cancelled - January 22, 2019

  Activities Cancelled - January 22, 2019

  Due to weather conditions, all CCSD59-sponsored activities are cancelled for after school hours on Tuesday, January 22, 2019. This will not impact any elementary after-school child…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • ACTIVITIES CANCELLED
  Activities Cancelled - January 18 & January 19, 2019Cancelación de actividades el viernes, 1/18 y sábado, 1/19

  Activities Cancelled - January 18 & January 19, 2019Cancelación de actividades el viernes, 1/18 y sábado, 1/19

  Due to weather conditions, all CCSD59-sponsored activities are cancelled for after school hours on Friday, January 18, 2019 and all day Saturday, January 19, 2019. This…Debido a las condiciones climáticas extremas, todas las actividades extracurriculares patrocinadas por CCSD59 se cancelan hoy, viernes 18 de enero y todas las actividades el…

  Continue ReadingSiga Leyendo